אוניברסיטת בר אילן : תנאי קבלה


אוניברסיטת בר אילן, כמו כל מוסד אקדמי מעמידה תנאי סף לקבלה ללימודים בשורותיה.

הפרמטרים על פיהם מחושבים סיכויי הקבלה לאוניברסיטה הם בדרך כלל (חוץ מחריגים) ציוני הבגרות, הציונים בבחינה הפסיכומטרית וההישגים במכינה, אם עשיתם כזו.

השכלול הזה יוצר ציון על פיו ניתן לדעת אם תוכל להתקבל למסלול המבוקש, ואם לא, תוכל לדעת באיזה מסלול כן תוכל להשתלב באקדמיה...

תנאי קבלה לאוניברסיטת בר אילן

 לימודים בישראל - מכללות ואוניברסטאות
אוניברסיטת בר אילן

תנאי קבלה לאוניברסיטת בר אילן


אוניברסיטת בר אילן, כמו כל מוסד אקדמי מעמידה תנאי סף לקבלה ללימודים בשורותיה. הפרמטרים על פיהם מחושבים סיכויי הקבלה לאוניברסיטה הם בדרך כלל (חוץ מחריגים) ציוני הבגרות, הציונים בבחינה הפסיכומטרית וההישגים במכינה, אם עשיתם כזו. השכלול הזה יוצר ציון על פיו ניתן לדעת אם תוכל להתקבל למסלול המבוקש, ואם לא, תוכל לדעת באיזה מסלול כן תוכל להשתלב באקדמיה.

כיון שרשימת החוגים והמסלולים באוניברסיטת בר אילן היא אין סופית והדרישות משתנות מחוג אחד למשנהו, לקחנו רק מספר דוגמאות כדי שתוכלו לקבל הערכה כללית אודות סיכויי קבלתם לחוגים השונים באוניברסיטה ולהיערך בהתאם.


הנדסת מחשבים לתואר


אחד התחומים הנדרשים יותר והדורשים יותר באקדמיה. אבל, כגודל המאמץ כך גם השכר: אנשי ההייטק משתכרים הרבה מעבר למוצע במשק הישראלי.

תנאי הקבלה – תעודת הבגרות שלכם צריכה להיות בממוצע של 10 וצפונה ותהיה עדיפות למי שעשה כמקצועות מוגברים גם מתמטיקה וגם פיזיקה. ציון גבוה בחלק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית משלים את הפאזל.


מדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בר אילן : תנאי קבלה


בחוגים הקלים יותר יחסית, כמו לימודי היסטוריה לתואר ראשון או לימודי האסלאם והמזרח התיכון, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה וכו', הדרישות יהיו דומות.

תעודת הבגרות יכולה להיות בממוצע 8 בלבד. מי שיש לו 10 בבגרות מקבל פטור מציון במבחן הפסיכומטרי. מי שהבגרות שלו במצב סביר יוסיף לה ציון 515 בפסיכומטרי והוא יכול ללמוד פילוסופיה מבר אילן ועד לונדון.

בחוגים הנדרשים יותר כמו לימודי משפטים לתואר ראשון, הדרישות גבוהות קצת יותר: הממוצע בבגרות יהיה 10 ומעלה ואילו הציון בבחינה הפסיכומטרית מרקיע שחקים ומגיע ל-690.

מדעי המדינה לתואר ראשון שגם הוא משתייך לפקולטה למדעי הרוח והחברה, הוא תחום נדרש אבל תנאי הסף לא גבוהים. הפסיכומטרי שתידרשו אליו הוא 510 בלבד וממוצע הבגרות 8.3. אם מוסיפים למדעי המדינה גם תקשורת ציבורית, אז הבגרות שלכם תאלץ לטפס ל- 9 לפחות ואילו הבחינה הפסיכומטרית תגיע ל-600.


הנדסה ומדעים מדויקים באוניברסיטת בר אילן


כאן התנאי אומנם משתנים מחוג לחוג אך הממוצע הנדרש הוא די דומה. ככה זה שבתחום הזה של מדעים מדויקים נמצאים האחד ליד השני: הנדסת מחשבים, ביוכימיה לתואר ראשון, ביוטכנולוגיה, הנדסת חשמל, מתמטיקה לתואר ראשון ותואר שני, פיזיקה לתואר ראשון ותואר שני, ועוד כהנה וכהנה.

תנאי קבלה: בגרות עם ציון ממוצע של 10 ומעלה, ציון המבחן הפסיכומטרי מעל 680 והעדיפות תינתן למי שעשה בגרות מוגברת (5 יחידות לימוד) במתמטיקה ופיזיקה.