אוניברסיטת בן גוריון : המכינה הקדם אקדמאית.


אוניברסיטת בן גוריון מפעילה מכינה קדם אקדמית המכשירה אלפי סטודנטים להמשך לימודים אקדמאיים ומסייעת להם לשפר את ציוני הבגרות, להגדיל מספר יחידות לימוד, לבחור במקצועות מוגברים, וכך לשפר את הסיכויים להתקבל למסלולים יוקרתיים יותר באוניברסיטה.

 בנוסף, במכינה הקדם אקדמאית בבן גוריון ניתנים קורסי העשרה קדם אקדמיים לפי החוגים והמסלולים אליהם יצטרף התלמיד בהמשך דרכו האקדמית.

תלמיד המכינה אינם חייבים להמשיך דווקא בבן גוריון ויכולים לבחור בכל מוסד אקדמי אחר, אך הניסיון מלמד כי רובם ככולם בוחרים להמשיך דרכם באוניברסיטה הדרומית המצוינת..

לסיקור הנרחב אודות מכינת אוניברסיטת בן גוריון


אוניברסיטת באר שבע

אוניברסיטת בן גוריון : המכינה הקדם אקדמאית.


אוניברסיטת בן גוריון מפעילה מכינה קדם אקדמית המכשירה אלפי סטודנטים להמשך לימודים אקדמאיים ומסייעת להם לשפר את ציוני הבגרות, להגדיל מספר יחידות לימוד, לבחור במקצועות מוגברים, וכך לשפר את הסיכויים להתקבל למסלולים יוקרתיים יותר באוניברסיטה. בנוסף, במכינה הקדם אקדמאית בבן גוריון ניתנים קורסי העשרה קדם אקדמיים לפי החוגים והמסלולים אליהם יצטרף התלמיד בהמשך דרכו האקדמית. תלמיד המכינה אינם חייבים להמשיך דווקא בבן גוריון ויכולים לבחור בכל מוסד אקדמי אחר, אך הניסיון מלמד כי רובם ככולם בוחרים להמשיך דרכם באוניברסיטה הדרומית המצוינת.

המכינה באוניברסיטת בן גוריון מיועדת לאלה הרומים להתקבל לפקולטה למדעי ההנדסה, ברוח, החברה, הטבע וגם בית הספר לניהול. כך, כל מי שלא ממש למד בתיכון והעדיף ללכת לפורום, יכול להשלים את החסר ולרוץ קדימה אל הדלתות הנפתחות בפניו עכשיו באקדמיה.


מכינה קדם אקדמית בן גוריון: המסלולים


• המכינה למדעי הרוח והחברה - מסלול זה במכינה נועד לתלמידים בעלי תעודת בגרות או בוגרי 12 שנות לימוד עם בגרות לא מלאה.

 • מכינה למדעי הטבע – מדובר במכינה מקוצרת יחסית והיא לכאלה שבידם כבר יש תעודת בגרות, אלא שהם צריכים להגביר במתמטיקה ופיזיקה ל-5 יחידות לימוד.

• מכינה ללימודי הנדסה – מיועדת לכאלה הרוצים להגיע לבית הספר להנדסה באקדמיה.

 • מסלול ל- 30 + . אם אתם מעל גיל 30 ואין לכם תעודת בגרות, זה המסלול בשבילכם. מסלול זה נועד לכאלה הרוצים ללמוד במדעי החברה והרוח והוא ופס רק אוניברסיטת באר שבע או השלוחות שלה בנגב.

• מכינה לעולים חדשים – אם הגעתם מחוץ לארץ ועשיתם שם את תעודת הבגרות שלכם, כאן אתם עושים התאמה לישראל. • מכינת שחף – המסלול נועד לבדואים שהשתחררו מצה"ל. נועד למדעי החברה והרוח.

• מכינה לתחום הסיעוד – אחים או אחיות מוסמכות בעלי וותק של למעלה מ-5 שנים. אין לכם בגרות או פסיכומטרי. זה הזמן להגיע למכינה שתכין אתכם ללימודי אקדמאיים להשלמת התואר בסיעוד.

כדי לעזור כמה שיותר לתושבי הדרום המעוניינים ללמוד או לסטודנטים מיעוטי יכולת באופן כללי, המכינה מסייעת בשכר לימוד ולזכאים בהתאם לקריטריונים המוכתבים על ידי היחידה להכוונת חיילים משוחררים והאגודה לקידום החינוך והתרבות.

הלימודים במכינה באופן כללי נמשכים 9 חודשים ונפתחים באוגוסט.

השקעה במכינה יכולה להשתלם לכם מאוד. צוות המורים שם מחובר עם הנהלת האוניברסיטה וראשי החוגים. תלמידים מצטיינים יוכלו למצוא עצמם בקורסים היוקרתיים ביותר ואף לקבל מלגות להקלה על תחילת הדר בשדה האקדמי.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים.