המרכז הבינתחומי הרצליה


מדובר במכללה פרטית המשרתת בנאמנות קרוב ל-5000 סטודנטים מדי שנת לימודים מ- 1994 .

המכללה הוקמה על ידי פרופסור אוריאל רייכמן שהיה הנשיא של המרכז הבינתחומי עד 2006, פרש לכנסת וכיום חזר לכיסאו במכללה.

הקמפוס של המרכז הבינתחומי הרצליה מונה מבנים חדשים שתוכננו בקפידה והם מוקפים מרחבים ירוקים ומדשאות רחבות ידיים. .

לסיקור המלא של המרכז הבינתחומי הרצליה

 לימודים בישראל - מכללות ואוניברסטאות
המרכז הבינתחומי הרצליה

המרכז הבינתחומי הרצליה


כולנו מכירים את המרכז הבינתחומי הרצליה בדרך כלל מהאירוע המדובר והמתוקשר - "כנס הרצליה" הנערך במרכז מדי שנה מאז 2002. בכנס משתתפים מאושיות המדינה בחברה, בצבא ובכלכלה. לא בכדי נבחר המרכז הבינתחומי בהרצליה לארח כנסים ואירועים רמי חשיבות ודרג.

מדובר במכללה פרטית המשרתת בנאמנות קרוב ל-5000 סטודנטים מדי שנת לימודים מ- 1994 . המכללה הוקמה על ידי פרופסור אוריאל רייכמן שהיה הנשיא של המרכז הבינתחומי עד 2006, פרש לכנסת וכיום חזר לכיסאו במכללה.

הקמפוס של המרכז הבינתחומי הרצליה מונה מבנים חדשים שתוכננו בקפידה והם מוקפים מרחבים ירוקים ומדשאות רחבות ידיים.

כל התקציב של המרכז הבינתחומי מגיע מידיים פרטיות וממומן בעיקר על ידי הסטודנטים המשלמים שכר של כ-30,000 ₪ בשנה. בנוסף יש הרבה מאוד תורמים מחו"ל למכון ובזכות זה נהנים התלמידים מכיתות מרווחות, שירותי מזכירות אדיבים, ציוד טכני חדיש ועזרים ברמה גבוהה.

בשורת המרצים של המרכז הבינתחומי הרצליה אנשי סגל מן השורה הראשונה בכל התחומים: בתחום המשפט ניתן למצוא את אהרון ברק מבית המשפט העליון, את ד"ר מישאל חשין, את השופט יעקב קדמי, פרופסור אמנון רובינשטיין, פרופ' אהרון קירשנבאום, ועוד רבים וטובים מתחום הכלכלה, הביטחון והצבא.


המרכז הבינתחומי - מחלקה להכוון תעסוקתי:


כדי לתת פתרון לעניין התעסוקה של הסטודנטים עם סיום לימודיהם, מפעיל המרכז הבינתחומי מרכז להכוון תעסוקתי שדואג לתעסוקה גם במהלך הלימודים. בין השירותים שמעניק המרכז לסטודנטים: כתיבת קורות חיים, ניסוח מכתבים למעסיקים, הכנה לראיונות ומאגר מיגע גדול של מעסיקים ומקומות עבודה איכותיים.


המרכז הבינתחומי : מה לומדים ?


.

תחומי הלימודים במרכז הבינתחומי הרצליה רבים ומגוונים. בין בתי הספר במרכז ניתן למצוא את בית הספר למשפטים על שם ריזנר, את בית הספר אריסון למינהל עסקים, בית הספר למדעי המחשב, בית הספר רקנאטי, ביה"ס לממשל, ביה"ס לתקשורת על שם עופר, ביה"ס לפסיכולוגיה ובית הספר הבין לאומי על שם רקנאטי.

בבתי הספר הללו ניתן להוציא תואר ראשון בתחומים משולבים – לכן נקרא המוסד בינתחומי. למשל ניתן להוציא תואר ראשון ושני משולב של משפטים ומנהל עסקים, מדעי המחשב, דיפלומטיה ואסטרטגיה, פסיכולוגיה, תקשורת ועוד.

השילובים:

- משפט וממשל לתואר ראשון

- משפט ועסקים לתואר ראשון

- תואר שני במשפטים במסלול עסקי

- ממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה לתואר ראשון

- לימודי מדעי המחשב לתואר

- תואר שני במדעי המחשב

ישנם עוד מסלולים במרכז. המרכז הבינתחומי מוצא לנכון לערב את הסטודנטים בתרומה ומעורבות בקהילה.


המרכז הבינתחומי – גם מכוני מחקר


המרכז הבינתחומי הרצליה שם לנגד עיניו לא רק לימוד אלא גם מחקר מעמיק בתחומים רבים האמורים לשרת את הציבור בישראל ובכלל.

כך צמחו להם המכון למדיניות אנרגיה חלופית, המכון למדיניות נגד טרור, מרכז ריץ' ללימוד וחקר שווקים, המרכז ללימודים אירופיים, המרכז לחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט, המרכז לתקשורת מודעת, מכון אספר לדיפלומטיה ועוד.

המרכז הבינתחומי הרצליה משתדל לעבוד על פי מודל האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית והוא מוסד אקדמי פרטי ראשון בישראל.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים