תנאי קבלה לאוניברסיטת חיפה


כמו בכל אוניברסיטה או מכללה אקדמית, גם באוניברסיטת חיפה מספר פקולטות, שלכל אחת מהן תנאי קבלה שונים.

 בפניכם תנאי קבלה כלליים לאוניברסיטת חיפה, אך את תנאי הקבלה האוניברסיטאיים המפורטים יותר תוכלו למצוא במדריך לנרשמים. שם זה מחולק גם לפי חוגים.

תנאי קבלה לאוניברסיטת חיפה


אוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה לאוניברסיטת חיפה


כמו בכל אוניברסיטה או מכללה אקדמית, גם באוניברסיטת חיפה מספר פקולטות, שלכל אחת מהן תנאי קבלה שונים. בפניכם תנאי קבלה כלליים לאוניברסיטת חיפה, אך את תנאי הקבלה האוניברסיטאיים המפורטים יותר תוכלו למצוא במדריך לנרשמים. שם זה מחולק גם לפי חוגים.


אוניברסיטת חיפה: תנאי קבלה כלליים


הקבלה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה מתבצעת לפי הציונים בבחינה הפסיכומטרית, ממוצע תעודת הבגרות, מבחני האנגלית או בחינת ידע בעברית לכאלה שזו אינה שפת האם שלהם או שלא עשו בחינה בעברית בפסיכומטרי.

בחוגים מסוימים עורכת אוניברסיטת חיפה בחית כניסה ייעודית נוספת או ראיון.


קבלה לאוניברסיטת חיפה: אנגלית


בודקים את הציון בפסיכומטרי או מבחן אמי"ר והבגרות כמובן. משלושתם לוקחים את הציון הגבוה ולפיו מחליטים אם יש לכם פטור או שתאלצו לעבור קורסי אנגלית. ציון המינימום כדי להתקבל באוניברסיטה הוא 85 בפסיכומטרי. אם קיבלתם 70 בבגרות 4 יחידות או 60 ב-5 י"ל גם התקבלתם.


ציון בעברית

אוניברסיטת חיפה מקפידה גם על רמת העברית של הנרשמים. ציון ממוצע של 115 בשני חלקי העברית בפסיכומטרי יעביר אתכם את תנאי הסף.


מי פטור מפסיכומטרי ?

אם הישגיכם גבוהים בתעודת הבגרות (10 ומעלה) ואתם מעוניינים בפקולטה למדעי הרוח, לא תחויבו בבחינה פסיכומטרית. זאת בתנאי שעמדתם בתנאי הסף של החוג וציון מבחן האמי"ר שלכם עבר את המינימום. מקרה נוסף של פטור מפסיכומטרי הוא תעודת הוראה מלימודי שלוש שנים. כאן תוכלו להתקבל לתואר מורה בכיר בחוגים הרב תחומיים או היסטוריה. אם אתם מעל גיל 30, תנאי קבלה לאוניברסיטה גם מקבלים הקלה מסוימת. לא תצטרכו בחינה פסיכומטרית ותספיק לכם תעודת בגרות או תעודה מהמכינה של אוניברסיטת חיפה בציון הגבוה מ- 7.5. מדובר בפקולטה למדעי הרוח. כל זה במידה ועברתם את תנאי הסף באנגלית ובעברית, כפי שפרטנו לעיל.


החוג לגיאוגרפיה


בני 30 פלוס שמעוניינים בחוג לגיאוגרפיה יעברו את בחינת המיון באנגלית, בחינת יע"ל בעברית (רק במידת הצורך) וראיון אישי.

אגב, לפעמים אפשר גם בלי תעודת בגרות: בני 30 פלוס המעוניינים ללמוד בפקולטה למדעי הרוח, יכולים לעשות בתנאי שעוברים שני קורסי מבוא בפקולטה ועומדים בבחינות האנגלית כשפה זרה. כדי להמשיך שנה שנייה עליהם לעבור ממוצע של 70 בשנה א'.

התנאים המפורטים לתנאי הקבלה לאוניברסיטת חיפה בחוגים האחרים, כמו הפקולטה למשפטים או הפקולטה למדעי החברה וכו', נמצאים בפרוטרוט במדריך לנרשמים של האוניברסיטה.

אנו מאחלים לכם בהצלחה בלימודים.