תנאי קבלה לטכניון


העובדה כי הטכניון הוא אחד מהמוסדות האקדמאיים המובילים בעולם בתחום הטכנולוגי והתעשיות עתירות הידע ולימודי ההנדסה, מחייבת את הטכניון להיות קפדן ודקדקן בתנאי הקבלה.

מחויבות זו נובעת מן הצורך לשמור על רמת הלימודים הגבוהה ולהכשיר תלמידים לתעשיות עתירות הידע ברמות הגבוהות ביותר הקיימות היום...

תנאי קבלה לטכניון


טכניון

תנאי קבלה לטכניון


העובדה כי הטכניון הוא אחד מהמוסדות האקדמאיים המובילים בעולם בתחום הטכנולוגי והתעשיות עתירות הידע ולימודי ההנדסה, מחייבת את הטכניון להיות קפדן ודקדקן בתנאי הקבלה.

מחויבות זו נובעת מן הצורך לשמור על רמת הלימודים הגבוהה ולהכשיר תלמידים לתעשיות עתירות הידע ברמות הגבוהות ביותר הקיימות היום.

המסלולים והחוגים ב-18 פקולטות בטכניון רבים ומגוונים, ולא נוכל להציג בפניכם את תנאי הקבלה בכולם, אך קבלו מספר דוגמאות:


לימודי הנדסת מערכות לתואר ראשון


88 ומעלה בחלק האנגלית בפסיכומטרי, בגרות עם 4 י"ל באנגלית ובמתמטיקה לכל הפחות, או תעודות מקבילות מחו"ל. בנוסף, הטכניון עורך בחינות משלו וכדי להתקבל עליכם לעבור את הציון 84.


מדעי המחשב לתואר ראשון


אחד מהחוגים הפופולאריים והנדרשים ביותר בתחום ההייטק בארץ ובעולם. בטכניון הוא נלמד ברמה הגבוהה ביותר, כשיש אפשרות להמשיך לתואר שני.

תנאי קבלה: בחינת קבלה של הטכניון עם תוצאה של 88 ומעלה. בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית יש להוציא 88 ולבוא עם תעודת בגרות 4 י"ל מתמטיקה ואנגלית. תעודות מקבילות מחו"ל יתקבלו בברכה.


מתמטיקה ומדעי המחשב B.A


תנאי קבלה: במבחן הכניסה של הטכניון - 88 ומעלה. בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית יש להוציא 88 ולבוא עם תעודת בגרות 4 י"ל מתמטיקה ואנגלית. תעודות מקבילות מחו"ל מקובלות על הטכניון.


כלכלה וניהול לתואר ראשון – תנאי קבלה


ציון הסכם בבחינת הקבלה של הטכניון – בין 82-84, במבחן הפסיכומטרי עליכם לקבל 88 ומעלה בחלק האנגלית, ולבוא עם תעודת בגרות מלאה כשמתמטיקה ואנגלית עם 4 יחידות לימוד.

הלימודים נמשכים בין 3 ל-4 שנים.


ארכיטקטורה לתואר ראשון


תנאי קבלה: במבחן הפסיכומטרי עליכם לעבור את הציון 88, תעודת בגרות מלאה עם ציונים באנגלית ומתמטיקה 4 יחידות בגרות ומעלה, או תעודה מקבילה מחו"ל. או ציון בין 78-80 בבחינת הכניסה של הטכניון. אם עברתם מכינה בטכניון וסיימתם בהצלחה גם התקבלתם ללימודי האדריכלות.

הלימודים נמשכים עשרה סמסטרים.


ביולוגיה לתואר ראשון


מסלול מעניין ומרתק בו לומדים בעיקר על .. החיים. במסלול לביולוגיה בטכניון ישנם מסלולי לימוד משותפים עם הפקולטות לכימיה, לרפואה, מדעי המחשב, והנדסה.

תנאי קבלה :זכאות מלאה לתעודת בגרות עם לפחות 4 י"ל באנגלית ומתמטיקה. אם יש לכם 3 יחידות, תעשו השלמה במהלך השנה הראשונה. כדאי להשלים כבר ל-5 י"ל כיון שגם כך אתם צריכים את החומר הזה. מי שאין לו בגרות, יעבור את מבחן הכניסה של הטכניון ויאלץ לעבור אותו בציון כללי של 78.

אנו מאחלים לכם בהצלחה רבה בלימודים